כך תזהו בעלי מקצוע אמינים

כך תזהו בעלי מקצוע אמינים

חיפשו בעלי מקצוע מתגלה לעיתים כמטלה מעיקה ומורכבת. קשה למצוא היום בעלי מקצוע אמינים שיעשו את העבודה במחיר שמתאים לנו בול. אבל יש כמה פרמטרים שחשוב לבדוק בעת הזמנת בעל מקצוע. ריכזנו עבורכם 5 שלבים חשובים בבחירת בעל מקצוע שלא יעשה לנו חור בכיס, או בקיר: 

שיחת היכרות עם בעל המקצוע

שיחת הטלפון הראשונה לבעל המקצוע תגלה לכם הרבה. בדרך כלל השיחה תתחיל בבעיה מיידית שלא סובלת דיחוי לדוגמא: תקלת חשמל, דוד לא עובד. או בעיות שכן סובלות דיחוי; התקנת כיור, שבירת קיר. בעל מקצוע אמין ידע לשאול את השאלות הנכונות ולתת לכם בטחון בפתרון אותו הוא מציע לאותם בעיות או אתגרים.

חשוב לפרט באופן מדויק והוגן על הבעיה או העבודה המצופה, פירוט לא נכון של העבודה עלול להוביל למחיר שונה ממחיר העבודה האמיתי, וזו לאו דווקא בעיה בבעל המקצוע. איש מקצוע בעל נסיון וראייה אסטרטגית כוה ידע לכוון את העבודה ע"י שאלות מכוונות. 

דירוגים והמלצות

כיום, כמעט לכל בעל מקצוע שנמצא די זמן בשוק, קיימים דירוגים בגוגל, באתר, או בפלטפורמה ממנה הזמנתם שירות. בעת חיפוש נותני שירות חפשו המלצות של לקוחות. זכרו, לקוחות לא מרוצים מרבים לכתוב חוות דעת שלילית. אפשר לראות לדוגמא את התכנית "יצאת צדיק" שנותנת מענה לנושאים כאלה.   

טיפ לחרוצים: בקשו לראות תמונות של עבודות קודמות, אין כמו מראה עיניים.

דירוג בעלי מקצוע

רישיון של בעלי מקצוע - מה חשוב לבדוק?

לאחרונה הועברה הצעת חוק חדשה הקובעת כי טכנאי מזגנים יחויבו ברישיון ממשלתי. מהנתונים הקיימים בשטח עולה כי התקנת מזגנים רשלנית היא בין שלושת הגורמים לשריפות בישראל.

קיימים מקצועות כמו חשמלאי, טכנאים, ומדבירים שבהם הסמכה עם תעודה היא בגדר חובה ואסור לעסוק במקצוע הזה ללא רישיון ממשלתי! לכן הימנעו מסיכונים ובקשו מבעל המקצוע להראות לכם תעודת הסמכה או רישיון על שמו. ככל, בדקו את ההכשרה שעב ר נותן השירות כדי להבטיח שהעבודה תעשה ע"י מקצוען.

באפליקציה של הלפו, כל בעלי המקצוע עוברים בדיקה ואימות רישיונות. (מה זה הלפו?)

הצעת מחיר הוגנת

בואו נדבר שניה תכלס, כמה פעמים יצא לכם לשלם קצת יותר רק כי לא הבנתם? והאם הכי זול הוא גם הכי איכותי? 

הפחד הכי גדול שלנו הוא שיעבדו עלינו. הנה שלוש נקודות איך להמנע מזה:

  • בקשו מחירים כבר בטלפון – אם הבעיה מורכבת מכמה שלבים בקשו מחירים לכל אפשרות שתוצג ופירוט השלבים, כך תמנעו הפתעות 
  • בדקו את מחיר המחירון למקצוע המבוקש.
  • בקשו קבלות- קבלה מוכיחה בסיס של יושרה, במחיר ובמקצוע. שימו לב שעל הקבלה רשום את שם העסק ממנו קיבלתם שירות. 

בעל מקצוע אמין עד הבית

נהדר! אז מצאתם בעל מקצוע מומלץ, קבעתם שעה, וסיכמתם על העבודה. עמדו על הזמנים – בדקו שהוא אכן מגיע בשעה שקבעתם, או לכל הפחות מתקשר להודיע על איחור סביר מסיבה מוצדקת.

עם הגעתו, סכמו בינכם שוב את העבודה, כדי להבטיח את המחיר.

תורכם להמליץ!

נפלתם על בעל מקצוע מצוין? או חלילה התאכזבתם משירות לקוי? דרגו את בעל המקצוע במקור ממנו הזמנתם אותו, ופרטו על השירות הטוב/ התקלות- כך יוכלו לקוחות אחרים להנות מבעלי מקצוע מומלצים בלבד!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp chat