התוכנית יצאת צדיק ואתר הלפו

התוכנית יצאת צדיק ואתר הלפו

התוכנית יצאת צדיק ואתר הלפו

צינור שמתפוצץ בבית וגורם לדליפה, מזגן המפסיק לקרר בחודש יולי או מקרר שאינו עובד, תקלות אלה ואחרות משבשות את שגרת יומנו ואנו ממהרים להתקשר לבעל המקצוע הראשון שפרטיו מופיעים על המגנט. לצד בעלי מקצוע הגונים שבאים לתקן את התקלה ולעזור ללקוח, ישנם בעלי מקצוע הגונים פחות אשר מנצלים את חוסר הידע של לקוחם וגובים מחירים גבוהים מעלות התיקון עצמו. וזה עוד לא הכול. חלק מבעלי המקצוע האלה מביימים תקלות או מכינים את הקרקע לקראת הקריאה הבאה שלהם, על ידי כך שהם אינם מבצעים את התיקון כראוי. והתוצאה היא עוגמת נפש ללקוח אשר יוצא בהפסד כלכלי לא קטן.

על התוכנית "יצאת צדיק"

"יצאת צדיק" היא תוכנית תחקירים ישראלית שהונחתה בעבר על ידי חיים הכט, והיום, מאז העונה השביעית, מנחה אותה חיים אתגר. התוכנית נועדה לבדוק את אמינותם ומקצועיותם של בעלי המקצוע השונים: אינסטלטורים, טכנאי מקררים, מנעולנים, טכנאי דודים ועוד. לצד מנחה התוכנית יושב בכל פעם מומחה בתחום אשר "מסדר" תקלה פשוטה לבעלי המקצוע, תקלה שמחירה אינו עולה על 400 שקלים בדרך כלל. המטרה היא לבדוק האם בעל המקצוע יתקן את התקלה ויגבה מחיר הוגן, או ימציא תקלות נוספות ויגבה מחיר גבוה. לאורך השנים, התוכנית מלווה במצלמות נסתרות בעלי מקצוע רבים: חלקם גובים אלפי שקלים ללא סיבה ולעתים אף זוכים לעימות פנים מול פנים עם המנחה, וחלקם יוצאים צדיקים, מקבלים מדליה מטעם התוכנית, וכמובן – פרסום חיובי.

בעלי המקצוע של הלפו יצאו צדיקים

הלפו היא פלטפורמה המאפשרת ללקוחות להזמין בעלי מקצוע בתחומים שונים במהירות ובקלות. אם יש לכם תקלה ואתם זקוקים לשירות מקצועי, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על הכפתור, ובעל המקצוע יהיה בדרך אליכם. הלפו עובדת עם אנשי מקצוע אמינים שחלקם אף יצאו צדיקים בתוכנית "יצאת צדיק".

מקרה בוחן 1: כשהצדיקות עוברת מדור לדור

באחת מהתוכניות "יצאת צדיק" החליטו לבדוק את יושרם של טכנאי המקררים. המומחה, יוסי אלמליח – מנהל סניף מרכז ב"ברימאג" – הכין תקלה פשוטה לטכנאים: חוט מנותק בתוך ממסר ההתנעה של המדחס אשר הפסיק את פעולת הקירור של המקרר.

טכנאי המקררים הראשון ביצע עבודה בלתי מקצועית, ניסה להחליף כרטיס פיקוד אלקטרוני וגבה 1,400 שקלים כולל מע"מ ויצא לא צדיק, כמובן.

אבל אז הגיעו שני טכנאים של הלפו: האב יבגני דובונוס ובנו ולדי דובונוס. הם לא בזבזו זמן מיותר, ניגשו ישר לחלק האחורי של המקרר, פתחו את המכסה וגילו את התקלה במהירות: מדחס שאינו עובד. הם בדקו באמצעות אמפרמטר אם מגיע חשמל למדחס, וכשראו שאין חשמל, חיברו בחזרה את החוט והמקרר חזר לעבוד. בסיום העבודה גבו הטכנאים 250 שקלים בלבד!

מקרה בוחן 2: כתב סכום חיוב "אפס" על קבלה לניצולת שואה

טכנאי נוסף של הלפו, קובי אלקובי, אמנם לא התפרסם דרך "יצאת צדיק", אלא באמצעות פוסט קטן בפייסבוק. אלקובי הגיע לאישה מבוגרת כדי לתקן תקלה, וכשגילה שהיא ניצולת שואה, החליט לא לגבות ממנה כסף על התיקון. כאשר האישה המבוגרת ביקשה מאלקובי קבלה על התיקון, הוא כתב עליה "אפס" בסכום החיוב! האישה התרגשה מאוד, שכן בעלי מקצוע רבים ביקרו בביתה וכולם גבו ממנה תשלום עבור השירות. האישה הודתה לאלקובי במייל, והוא פרסם פוסט מרגש בפייסבוק. אלקובי עצמו התרגש אף הוא, וציין כי ניצולת השואה הזכירה לו את סבו, ניצול שואה אף הוא שהיה מספר לנכדו על משפחתו שנספתה בשואה.

צדיק וטוב לו

ראינו שלא קשה להיות בעלי מקצוע יצאת צדיק. טכנאים שעובדים בדרך ישרה זוכים להערכה בסופו של דבר, בכך שהם אינם מחפשים להרוויח "כסף קל" ולרמות את הלקוח. באתר של הלפו תוכלו למצוא בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים שיגיעו במהירות לתקן כל תקלה. מדובר בטכנאים מוסמכים ומנוסים, שכן כל טכנאי המעוניין לעבוד דרך הלפו צריך לספק תעודת הסמכה מקורית המעידה על ההכשרות שהוא עבר. כמו כן, בסיום תיקון התקלה עומדות בפניכם אפשרויות תשלום נוחות. תוכלו לבחור אם לשלם לטכנאי במזומן או באשראי ואפילו לחלק לתשלומים.

אז בפעם הבאה שתהיה לכם תקלה במזגן, במקרר, במכונת הכביסה או בכל חלק אחר של הבית, בהלפו יביאו לכם את בעל המקצוע הנדרש.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
WhatsApp chat